Zimní PŘEBOR Středočeského kraje žactva 2023, 25.-26.11.2023, Mladá Boleslav

27.11.2023

O víkendu se v Mladé Boleslavi konal přebor Středočeského kraje žactva, pro většinu plavců se jedná o vrchol letošní sezóny, věříme však, že předvedené výkony budou stačit pro kvalifikaci na mistrovství ČR.

Nejvíce se dařilo Dominikovi Šulcovi, který si v každém ze svých 6 startů vyplaval osobní rekord a ještě se vešel do elitní desítky. Nejlepší umístění zaznamenal na trati 100 PZ, kde skončil na 5. místě, 6. místo vyplaval na sprintové 50VZ a také na 200VZ.

Těsně pod stupni vítězů skončil Felix Zabák v disciplíně 200M, ve všech dalších startech se vešel do desítky nejlepších. Na 200PZ a 200Z předvedl skvělé osobní rekordy, v ostatních závodech mu osobáky jen těsně unikly.

Dvě 7. a dvě 8. místa vyplavala Viktorie Marešová, která bodovala zejm. v kraulových disciplínách (50VZ, 100 VZ, 200VZ), na kterých si také vytvořila osobní rekordy. Osobák si vytvořila i na 100Z. Jen na dvojnásobné trati jí osobní rekord odolal.

Skvělý výkon předvedl Joel Rovira, který se nominoval pouze na 100P. V novém osobním rekordu se mu podařilo vyplavat 8. místo.

Smolně skončily závody pro Maxmiliána Koksteina, který byl ve svém jediném startu na 100P diskvalifikován.

Gratulujeme k osobním rekordům, děkujeme za reprezentaci!